Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>TJ=Наука та наукознавство<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Гриньов Б. В. 
Деякі аспекти державного регулювання передачі (трансферу) технологій в Україні / Б. В. Гриньов, В. А. Денисюк, В. П. Соловйов // Наука та наукознавство. - 1998. - № 2. - С. 3-12. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено досвід промислово розвинутих країн світу у трансфері технологій (запровадження контрольних функцій держави у цій сфері, ліцензійна торгівля, функціонування технопарків, створення відповідних організаційних структур, роль у трансфері ПФГ та СП тощо). Аналізується стан в Україні з трансфером технологій, окреслені заходи, необхідні для побудови високоефективної системи технологічного експорту - імпорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + Х819(4УКР)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Андрейцев В. І. 
Екологічний ризик в системі правовідносин екологічної безпеки: проблеми теорії / В. І. Андрейцев // Наука та наукознавство. - 1998. - № 2. - С. 35-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано практику міжнародно-правового регулювання відносин в сфері здійснення екологонебезпечної діяльності, особливості національного екологічного законодавства, визначені в юридичному аспекті категорії екологічно небезпечної діяльності та екологічного ризику. Запропоновані наукові моделі дозволяють в методологічному плані та при практичному застосуванні чітко відмежувати правовідносини в галузі екологічної безпеки, що базуються виключно на екологічному ризику, розглянути питання про умови та підстави їх виникнення, їх суб'єктивний і об'єктивний склади тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Морозов О. О. 
Застосування сучасних інформаційно-аналітичних методів в процесі вивчення правових явищ / О. О. Морозов, В. Л. Косолапов, С. М. Смірнова, В. І. Суперсон // Наука та наукознавство. - 2001. - № 2. - С. 31-43. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Аргументовано, що розбудова України як правової держави викликає необхідність проведення цілеспрямованих фундаментальних і прикладних наукових досліджень у галузі права, створення ефективних новітніх технологій прийняття рішень у правових системах та їх впровадження у сферу державного управління. Актуальність цього випливає з наявних тенденцій поширення новітнього арсеналу методів і технологій інформаційно-аналітичного забезпечення, що підвищує плідність функціонування органів управління, забезпечує їх максимально зручною інформаційно-технологічною та аналітичною базою для підтримки прийняття рішень. Досліджено методи ефективного прийняття правових рішень органами управління України з використанням прогресивних інформаційних технологій, що застосовуються у світі, для науково-методичного та технічного забезпечення діяльності цих органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4Укр)в6ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Тацій В. Я. 
Правова наука та її завдання щодо забезпечення розвитку громадянського суспільства в Україні / В. Я. Тацій // Наука та наукознавство. - 1999. - № 1. - С. 22-28. - укp.

Розглянуто завдання правової науки в країнах із перехідною економікою щодо формування національних галузей права та законодавства, що зумовлено розвитком засад громадянського суспільства і побудовою такого правового поля, котре забезпечувало б трансформацію цих країн у сукупність цивілізованих демократій. Таким чином, мова повинна йти про розробку правової доктрини країн із перехідною економікою, яка б відповідала сучасним економічним, соціальним та іншим прогресивним реаліям життя суспільства, ресурсним можливостям цих країн, підвищенню ефективності їх використання для забезпечення духовного та фізичного здоров'я нації, побудови правової держави, успішної боротьби із злочинністю. Простеженотакож нормативні засоби, що значною мірою нейтралізують негативні обставини, притаманні правозастосовному процесу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х809(4УКР)2-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Хлистун В. Ф. 
Прибутковий податок з громадян - джерело інноваційного розвитку економіки / В. Ф. Хлистун // Наука та наукознавство. - 1999. - № 3. - С. 19-31. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто вплив державної політики щодо оподаткування доходів на інвестиційну активність населення. Співставлено законодавство про оподаткування доходів громадян в Україні, Росії, Болгарії та Молдові, проаналізовано привабливість для України кожної з систем, які розглянуто, в разі їх застосування. Зроблено висновок про необхідність зміни поточного податкового законодавства України та оподаткування доходів населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)212 + У9(4Укр)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Грачев О. А. 
Проблемы экологической безопасности и устойчивого развития восточно-европейского региона / О. А. Грачев // Наука та наукознавство. - 1999. - № 3. - С. 10-13. - рус.

Охарактеризовано особливості міжнародної взаємодії у сфері охорони навколишнього середовища, шкоду, яку завдають йому економічно розвинуті держави. Розглянуто розвиток процесу екологізації міжнародного співробітництва у світі та, зокрема, у східноєвропейському регіоні, представленому головним чином Білоруссю, Росією та Україною. Доведено необхідність її більш широкого співробітництва у охороні навколишнього середовища, основи і перспективи якого мають визначатися перш за все на законодавчому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(45)28 + Х85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Хачатурян Х. В. 
Юридична освіта в Україні: проблеми та перспективи розвитку / Х. В. Хачатурян // Наука та наукознавство. - 2000. - № 1-2. - С. 100-103. - укp.

Розглянуто проблеми юридичної освіти в Україні, особливо з погляду існування недержавних вищих навчальних закладів. Доведено необхідність конкуренції у наданні юридичної та іншої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х .р(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Лобанова Л. С. 
Методологічні засади тендерної оцінки українського законодавства в сфері науково-технічної діяльності / Л. С. Лобанова, Т. Ф. Зайцева // Наука та наукознавство. - 2003. - № 2. - С. 37-41. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано методологічні принципи застосування гендерного підходу до права, визначальні дефініції гендерної оцінки законодавства - рівність прав, рівність можливостей, негативна і позитивна дискримінація. Сформульовано основні напрямки створення гендерно-чутливого законодавства в сфері наукової і науково-технічної діяльності та вирішення гендерних проблем організації наукового простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)131-3:С5 + Х839(4Укр)3-3:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Соловьев В. П. 
Основные цели Среднесрочной стратегии ЮНЕСКО на 2002 - 2007 гг. и принципы ее реализации / В. П. Соловьев, В. Я. Артемова // Наука та наукознавство. - 2004. - № 3. - С. 82-91. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Висвітлено основні положення Середньострокової стратегії ЮНЕСКО на 2002 - 2007 рр. у галузях освіти, науки, культури, комунікації та інформації, проаналізовано взаємозв'язок стратегічних цілей діяльності ЮНЕСКО загалом і кожної програми окремо, описано функції та принципи діяльності ЮНЕСКО у період дії Середньострокової стратегії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.602.1 + Ч114(0)л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Papanicolaou Y.  
Scientific Co-operation as a Key to Human Prosperity and Understanding between Nations = Наукове співробітництво як ключ до людського процвітання та взаєморозуміння між народами / Y. Papanicolaou // Наука та наукознавство. - 2003. - № 4. - С. 24-29. - англ.

Розкрито роль Міжнародного центру чорноморських досліджень (МЦЧД) як однієї з ключових організацій, що надають науково-технологічне сприяння країнам - членам Організації чорноморської економічної співпраці (ОЧЕС). Серед найважливіших чинників такого сприяння - організація заходів з вирішення науково-технологічних проблем у межах ОЧЕС, а також налагодження науково-технічної співпраці з ЄС, особливо по лінії 6-ї Рамочної програми ЄС. Зважаючи на надзвичайно важливу роль останнього чинника, докладно розкрито особливості цієї програми й умови участі в ній країн, що не є членами ЄС. Підкреслено, що участь країн ОЧЕС у цій програмі сприятиме розв'язанню низки нагальних проблем сучасної науки та формуванню загальноєвропейського наукового простору, гарантії стабільності в Європі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96 + Х916.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Birute Pitrenaite 
Emergency management system in Lithuania: functions and complications to implement them = Система управління екстремальними ситуаціями у Литві: функції і складнощі їх реалізації / Birute Pitrenaite // Наука та наукознавство. - 2007. - № 1. - С. 14-26. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Проналізовано дії держави за умов екстремальних ситуацій, описано структуру системи управління екстремальними ситуаціями (УЕС). Визначено інституції, що беруть участь в УЕС, надано аналіз їх функцій. Запропоновано процедури запровадження надзвичайного і воєнного станів з метою забезпечення максимальної дієвості УЕС і усунення їх наслідків. Застосовуючи методи традиційного, логічного, заснованого на причинності, структурно-функціонального аналізу, моделювання процесів, декомпозиції і синтезу, сформульовано проблеми, які чинять вирішальний вплив на розвиток системи УЕС. Обгрунтовано, що основними чинниками, які впливають на успішний розвиток системи УЕС, є її структура, логістика, правове регламентування її діяльності та підготовка персоналу. Зроблено висновок, що проблеми структури в істотному ступені визначають виникнення проблем і в логістиці. Одними з основних елементів, котрі зумовлюють готовність системи до управління в екстремальних ситуаціях, є ступінь і якість регламентування цієї діяльності. У ході дослідження виявлено, що у нині діючих правових актах країни, регламентуючих УЕС, є ряд недоліків і неточностей. Досліджено роль персоналу системи УЕС за умов екстремальних ситуацій і ймовірні проблеми, що можуть виникнути під час його підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ЛИТ)112.035 + Х819(4ЛИТ)120.15 + Ц9-2(4ЛИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Павленко Ю. В. 
Василенко Микола Прокопович / Ю. В. Павленко // Наука та наукознавство. - 2008. - № 4. - С. 34-37. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.г(4УКР)д

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Попович О. С. 
Дерегуляція підприємницької діяльності чи гальмування розвитку економіки - суперечлива еволюція українського законодавства / О. С. Попович // Наука та наукознавство. - 2011. - № 2. - С. 42-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Показано, що безпрецедентна нестабільність українського законодавства, яке регулює відносини у сфері науки та інновацій, не зрозуміла багатьом експертам непослідовність законодавчої та виконавчої влади у створенні реальних механізмів формування та реалізації науково-технологічної політики, зумовлені боротьбою двох принципово відмінних підходів у розумінні ролі держави в цих процесах. Прихильники одного з них виходять перш за все з необхідності всезагального контролю і повної недовіри до людини і не вірять у можливості науки серйозно впливати на економіку, інші намагаються сформувати механізми активізації ініціативи людей, якомога більш повного використання можливостей вітчизняної науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + Х819(4УКР)120.0 + Х839(4УКР)901.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


14.
Мойсеєнко Ю. В. 
Маркетинговий комплекс промислової власності як елемент механізму взаємодії економіки та права / Ю. В. Мойсеєнко // Наука та наукознавство. - 2010. - № 3. - С. 12-23. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання трансформації маркетингового комплексу промислової власності на прикладі потоків інформації в економіці та правовому середовищі в контексті його апробації як одного з елементів формування механізму державної інноваційної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-141 + Х819(4УКР)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Дячук И. Д. 
Международная криминология: ответ на вызовы глобализирующегося общества / И. Д. Дячук // Наука та наукознавство. - 2011. - № 1. - С. 48-52. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Рассмотрена концепция международной криминологии как отдельного направления в криминологической науке, предложенная доктором юридических наук В. Ф. Антипенко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.883

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Сенченко В. В. 
Система інформаційно-аналітичної підтримки управлінської діяльності органів місцевої влади / В. В. Сенченко // Наука та наукознавство. - 2012. - № 1. - С. 27-35. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні та концептуальні положення побудови та функціонування регіональної системи інформаційно-аналітичної підтримки управлінської діяльності органів місцевої влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


17.
Гриневич Л. М. 
Законодавча підтримка науки та інновацій в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення / Л. М. Гриневич // Наука та наукознавство. - 2013. - № 3. - С. 32-34. - укp.

Надано виступ голови Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти на міжнародному симпозіумі "Ставлення суспільства і держави до науки в умовах сучасних економічних криз: тенденції, моделі, пошук шляхів поліпшення взаємодії", 3 червня 2013, Київ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)7 + Х819(4УКР)132

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Маліцький Б. А. 
Визначення загроз національній безпеці України, що походять від стану науково-технологічної сфери. Ч. 1 / Б. А. Маліцький // Наука та наукознавство. - 2013. - № 4. - С. 31-44. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Системно представлено зміст, стан та шляхи вирішення проблем нейтралізації загроз національній безпеці України, що стосуються науково-технологічної сфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.52 + Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Чехун В. О. 
Деякі особливості та тенденції розвитку системи патентного захисту винаходів у США / В. О. Чехун, О. В. Красовська, В. Ю. Грига // Наука та наукознавство. - 2013. - № 4. - С. 103-115. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Здійснено стислий огляд еволюції патентної системи США з точки зору її впливу на економіку країни. Відзначено особливості патентної системи США, які вирізняють її з-поміж патентних систем більшості інших розвинених країн світу. Показано проблеми, з якими зіткнулися Сполучені Штати у процесі функціонування патентної системи і які поставили питання про необхідність її реформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(7СПО)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Чехун В. О. 
Оцінка перспектив реалізації положень акту Бея-Доула в патентному законодавстві України / В. О. Чехун // Наука та наукознавство. - 2012. - № 4. - С. 79-90. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Проаналізовано вплив акту Бея-Доула на економічний розвиток США та оцінено перспективи реалізації в Україні подібного закону. На основі опитування експертів у сфері патентування українських ВНЗ визначено основні причини низького рівня комерціалізації розробок українських вишів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)34:Ч3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського